Müzeler

Van Gogh Müzesi

Van Gogh Müzesi, Amsterdam'ın görülmesi gereken müzelerinden bir tanesidir. Vincent Van Gogh'un eserlerinden oluşan dünyadaki en geniş koleksiyon bu müzede sergilenmektedir. Devamı için tıklayın »

Anne Frank Evi

Prinsengracht 263'de bulunan bu evde Anne Frank ve ailesi iki yıldan uzun süre yaşamıştır. Gizli bir girişle ek bir binaya bağlanan evde Van Pels ailesi ve Fritz Pfeffer savaş sırasında uzun süre burada saklanmıştır. Ek binanın girişini kapatması için antreye hareket edebilen bir kitaplık yerleştirilmiştir. Anne'in babasının ofis olarak da kullandığı binanın çalışanları, içeride saklanan sekiz kişiye yardım etmiş ve ihtiyaçlarını karşılaşmıştır. 4 Ağustos 1944'te saklanma yerinin ortaya çıkmasıyla bu insanlar toplama kamplarına gönderilmiş, savaştan sadece Anne Frank'ın babası Otto Frank canlı kurtulmuştur. Devamı için tıklayın »

Rijksmuseum

Hollanda'nın en büyük müzesi Rijksmuseum (Ulusal Müze), tarihi bir binaya sahip olmasının yanı sıra ülkenin en geniş koleksiyonlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Müze uluslararası arenada da açtığı sergilerin kalitesiyle tanınır. Devamı için tıklayın »

Rembrandt Evi Müzesi

Hollandalı ünlü ressam Rembrandt van Rijn'in 1639-1660 yılları arasında yaşadığı evi, 1906 yılında hükümet tarafından restore edilerek müze haline getirilmiş ve 1909 yılında halka açılmıştır. Devamı için tıklayın »

Amsterdam Tarih Müzesi

1975'te açılan Amsterdam Tarih Müzesi, Amsterdam'ın dünyanın en zengin şehri olduğu döneme, 17. yy 'Altın Çağ'ına odaklanmıştır. Müze binası 15. yüzyılda yapılmıştır ve 17. yüzyıla kadar genişletilmeye devam etmiştir. Devamı için tıklayın »

Tur Arama
Tarih:
 
Kategori:

>> Tur Takvimi <<
  • Amserdam-Ekstra-Turlar
  • Amsterdam Havalimanı Transferi
  • Amserdam-Ekstra-Turlar