Hava Durumu

 

Hollanda Kuzey Denizi iklimine sahiğtir. Hava sıcaklığı Kış aylarında nadirende olsa -5 derecenin altında, Yazları ise en yüksek 28 derece olmaktadır. Hava sıcaklığı ani değişiklikler gösterebilir.

 

İlkbahar: Ağaöların yeşermeye başladığı Yağmurun bol olduğu, güneşli günlerde ise insanların park ve bahçelerde güneşlendiği bir mevsim.

 

Yaz: İnsanları parkland güneşlenirken bulabilirsiniz. Güneş swat 21:00 den sonra battığı için günler oldukça uzundur. Amsterdam’da hava sıcaklığı çok çabuk değişebildiği için yanınızda kazak ve ceket bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Sonbahar: Ağaçların yapraklarını dökmeye başladığı bu mevsimde havada hoş bir soğuk vardır. Sonbaharın sonunda rüzgar eşliğinde biraz yağmur görülebilir.

 

 

Kış: Amsterdam’da kışlar hafif geçer. Kar genellikle sadece bir kaç gün yağar. Yılda bir kaç kez kanalların donduğu bu mevsimde sıkı giyinmenizi öneriririz.

Yanınızda bulunsun

Amsterdamı hangi sezonda ziyaret ederseniz edin, yanınızda bir şemsiye, bir kazak ve bir yağmurluk bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Tur Arama
Tarih:
 
Kategori:

>> Tur Takvimi <<
  • Amserdam-Ekstra-Turlar
  • Amsterdam Havalimanı Transferi
  • Amserdam-Ekstra-Turlar